https://www.humphreyfellowship.org/Alumni_Opportunities

 

  • Humphrey Programı mezunları için iki hibe programı sunmaktadır. Mezun Etki Ödülü projelerini kendi ülkelerinde veya bölgelerinde uygulayacak mezunlara verilmektedir. Profesyonel Gelişme Hibesi ise mezunların bir konferans, çalıştay ya da diğer mesleki etkinliğe katılabilmeleri için finansman sağlamaktadır.
  • Humphrey mezunları Mezun Bölgesel Çalıştayı düzenlemek için fon almak amacıyla da başvurabilirler. Bu çalıştaylar dünyanın belirli bir bölgesindeki mezunlar tarafından, “eylem temelli” olmalı ve çoklu mesleki alanlarla ilgili bir konuya odaklanmalıdır.
  • Bu fırsatlar hakkında daha fazla bilgi almak isteyen mezunlar bu bağlantıdaki iletişim formunu doldururlarsa, bir IIE personeli tarafından kendilerine ulaşılır.
  • Humphrey Programı mezunlarının Uluslararası Değişim Programları Mezunları aracılığıyla diğer değişim programları mezunları ile iletişim kurmaları desteklenmektedir.

HUMPHREY MEZUNLARI DERNEĞİ

Hubert H. Humphrey Programı, merhum Senatör ve A.B.D. Başkan Yardımcısı Hubert H. Humphrey’in onuruna ilk olarak 1978 yılında düzenlenen bir Fulbright Değişim Programıdır. >>>