• Derneğimiz, Humphrey Burs Programının tanıtımı ve mezunlar arasındaki dostluk ve işbirliğinin artırılması yönündeki çabalarına, Fulbright Komisyonuyla işbirliği içinde devam etmektedir.

• Humphrey mezunları, programa seçilen adayların ABD’ye gidişlerinden önce uygulanan ve Fulbright Komisyonu tarafından yürütülen oryantasyon programına bilgi ve tecrübeleriyle katkı vermeyi sürdürmektedir. Ayrıca, bu yıldan başlamak üzere programı tamamlayıp yurda dönen yeni mezunların geri dönüş oryantasyonu kapsamında da yeni mezunların programdan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla derneğimiz kanalıyla deneyimli mezunlarımızın mentorluk yapması planlanmaktadır.

• 2008 yılında hazırlanarak yayına başlayan Dernek web sayfasının www.humphreyalumni.org.tr yenilenmesi çalışmaları sürmekte olup 2015 başında yayına girmesi planlanmaktadır. Yeni web sayfamızla birlikte aaliyetlerimizi ve üyelerimizin mesleki ve sosyal çalışmalarını duyurmak ve paylaşmak kolaylaşması, ve mezunlarımız ile paydaşlarımız arasında iletişim ve etkileşimin artması beklenmektedir. Önümüzdeki dönemde sosyal medya dahil değişik iletişim ağ ve platformların kullanımıyla mezunlar arasında daha etkin bir networking ve işbirliği sağlamayı ümit etmekteyiz.

• 2015 yılı H.H.Humphrey programının Türkiye’deki 35. Yılı ve Humphrey Mezunları Derneğinin 20. Kuruluş yıldönümü olduğundan kutlama amacıyla bir Mezunlar Yemeği ve 2015 süresince başka etkinlikler düzenlenmesi planlanmaktadır.


HUMPHREY MEZUNLARI DERNEĞİ

Hubert H. Humphrey Programı, merhum Senatör ve A.B.D. Başkan Yardımcısı Hubert H. Humphrey’in onuruna ilk olarak 1978 yılında düzenlenen bir Fulbright Değişim Programıdır. >>>