Hubert H. Humphrey Burs Programı bir diploma programı olmayıp, kariyerlerinin ortasında, kamuya hizmet veren bir kurumda çalışan, liderlik özelliklerine sahip ve profesyonel gelişime açık yönetici, planlamacı ya da uzmanların başvuru yapabileceği bir burs programıdır. Programın akademik ve profesyonel gelişim olmak üzere iki yönü bulunmaktadır. Humphrey bursiyerleri, misafir edildikleri üniversitelerde takip ettikleri özel çalışma programlarının yanı sıra, mesleki ziyaretler, konferanslar, eğitim programları ve en az 6 haftalık stajı kapsayan profesyonel gelişim faaliyetlerine katılırlar.

Son Başvuru Tarihi: 2016-2017 akademik yılı Hubert H. Humphrey Programı için adayların “Başvuru Paketi” oluşturmaları ve bu paketi Fulbright Eğitim Komisyonunun Ankara Merkez Ofisi’ne en geç 21 Ağustos 2015 Cuma günü  saat 17:00’ye kadar ulaştırmaları gerekmektedir.

Bu sayfada verilen açıklamalar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bursa ilişkin ayrıntılı bilgiler ve güncel duyurular  için lütfen Fulbright Eğitim Komisyonunun web sayfasını takip ediniz.

  http://fulbright.org.tr/PageDetail.aspx?id=68#tab0-tab