Humphrey mezunu Ayşegül Çerçi Kalkınma Ekonomisi alanındaki Seçkin Humphrey Burs Programına (Distinguished Humphrey Fellowship Program: Development Economics) katıldı.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankasında kıdemli yönetici ve Türkiye Humphrey Mezunları Derneği’nin başkanı olan Ayşegül Çerçi Türkiye’yi temsil etmek üzere Seçkin Humphrey Burs Programına seçilmiştir. Fulbright Humphrey Burs Programı mezunu Ayşegül Çerçi bu program kapsamında Rutgers, New Jersey Devlet Üniversitesinde 2004-2005 akademik yılında kalkınma finansmanı ve bankacılık alanında eğitim görmüştür.

Humphrey Burs Programının ilkeleri üzerine kurulan Seçkin Humphrey Burs Programı: Kalkınma Ekonomisi, dünyanın farklı yerlerinden liderlik yetenekleri ile profesyonel alanlarında başarılı ve kamu hizmetine bağlı kişilere yönelik Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen kısa süreli bir profesyonel gelişim programı olup Humphrey Burs Programının kırk yıllık geçmişinden destek almakta, karşılıklı anlayış ve küresel sorunlarda uluslararası iş birliği için çalışmaktadır.

9-26 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen program kapsamında Duke University’s Sanford School of Public Policy, Center for International Development enstitusünde kalkınma ekonomisi konularında gerçekleştirilen bir haftalık yönetici liderlik eğitimine katılan Ayşegül Çerçi, programın ikinci bölümünde New York City merkezli, yerel kalkınma odaklı çalışan bir ulusal  kalkınma finansmanı kuruluşu olan LISC, Local Initiative Support Corporation genel müdürlüğünde etki yatırımcılığı ağırlıklı profesyonel eğitim programını tamamlamıştır.