The 40th Anniversary of Hubert H. Humphrey Fellowship Program

ABD Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür Meselelerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Ms. Marie Royce, Humphrey Fellowship Programının Dünyada ve Türkiye’deki 40. Yılını ve Fulbright Programının Türkiye’deki 70. Yıl dönümünü 16 Mart 2019’da Humphrey, YES ve Fulbright Mezunlarının katılımı ile ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nun ev sahipliğinde kutladı. Konuşmasında Humphrey Burs Programının  önemini vurgulayan Ms. Royce, Humphrey mezunlarına değerli çalışmaları ve ABD ile Türkiye arasındaki dostluğa katkıları için teşekkür etti.

Bu özel kutlama için Ankara ve İstanbul’dan Humphrey mezunları, ABD Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür Meselelerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Ms. Marie Royce,  ABD İstanbul Başkonsolosu Ms. Jennifer Davis, ABD Maslahatgüzarı Mr. Jeffrey M. Hovenier ve YES Mezunları ile biraraya geldi ve Humphrey Burs Programının 40. Yıldönümünü  ve Türkiye’deki Humphrey Programı Mezunlarının ABD ve Türkiye arasındaki dostluğa katkılarını onurlandırdılar.

Kamu hizmeti niteliğindeki alanlarda çalışan profesyonellerden oluşan Türkiye’deki Humphrey Programı Mezunları, karşılıklı anlayış ve farklılıklara tolerans ortak değerlerini benimseyen küresel Humphrey Topluluğunun bir parçası olmaktan  onur ve mutluluk duymaktadır. Türkiye’deki Humphrey mezunları, diğer ülkelerdeki Humphrey mezunları gibi, çalıştıkları kurum ve kuruluşlar aracılığıyla ülkemizin beşeri sermayesine ve kalkınma çabalarına önemli katkılarda bulunmaktadır.