Humphrey Mezunlar Derneği üyeleri olarak yıllık resepsiyonumuzda biraraya geldik, yeni mezunlarla tanıştık ve yakın çalıştığımız kuruluşların temsilcileriyle buluştuk.

 

Yıllık mezun buluşmalarımızın yirmi üçüncüsünü 27 Nisan 2018 günü Ankara'da gerçekleştirdik. Türk-Amerikan Derneği'nde yapılan etkinliğe mezunlarımız ve aileleri, Amerikan Büyükelçiliği, Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, YES Mezunlar Derneği ve Fulbright Mezunlar Derneği yetkilileri katıldı.

 

Dernek Başkanı Ayşegül Çerçi resepsiyonda yaptığı açılış konuşmasında  sayısı 90'a varan Humphrey programı katılımcılarını biraraya getirmek ve Humphrey tecrübesini paylaşmak amacıyla en az yılda bir etkinlik düzenlediklerini dile getirdi. Derneğin, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarında çalışan pek çok Humphrey mezunu için ortak bir platform olmayı amaçladığını, 2015 yılında derneğin internet sitesini (www.humphreyalumni.org.tr) yenilediklerini hatırlatan Çerçi, derneğin Facebook sayfası üzerinden etkinlikleri ve programa dair gelişmeleri, mezun haberlerini paylaştıklarını belirtti ve mezunları sayfayi takip etmeye ve beğenmeye davet etti. A.B.D. Büyükelçiliği Basın, Kültür ve Kamu Diplomasisi  Müsteşarı Scott Weinhold ise Humphrey Programının  önemini ve iki ülke arasında karşılıklı anlayışın geliştirilmesine katkılarını vurguladığı bir konuşma yaptı. Resepsiyonda ayrıca, yeni Humphrey  mezunlarının izlenimlerini dinleme ve bu yaz Humphrey programına başlayacak bursiyerlerle  tanışma ve deneyimlerimizi paylaşma fırsatımız oldu.