Humphrey Mezunları Derneği olarak, Humphrey programı mezunları ile ABD Büyükelçiliği yetkilileri,  Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu yetkilileri ve bu yıl ilk kez konuk ettiğimiz  Amerika değişim programlarından YES Derneği (Youth Exchange and Study) başkanı ve üyelerini biraraya geldiğimiz geleneksel yıllık buluşmamızı 31 Mart 2017 tarihinde Ankara Bahçelievler’deki Beat Cafe Brasserie’de gerçekleştirdik.

Humphrey Mezunları Derneği başkanı Ayşegül Çerçi yaptığı açılış konuşmasında, yemeğe katılan  tüm davetlilere teşekkür ederek, Humphrey mezunları olarak YES mezunları  ve diğer Amerika Değişim Programları mezunları ile her zaman işbirliği yapmaktan, bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan memnun olacaklarını belirtti. Dernek yönetimi olarak iş yoğunlukları nedeniyle kapsamlı faaliyetlere vakit ayıramadıklarını ancak özellikle dernek web sayfasının (www.humphreyalumni.org.tr)   humphrey mezunlarının profesyonel çeşitliliğini yansıtan bir mecra olmasına gayret ettiklerini ifade etti.

ABD Büyükelçiliği Kültür İşleri Müsteşar Yardımcısı Saad Bokhari  ise Humphrey Programının  önemini vurguladığı konuşmasında, humphrey mezunlarıyla biraraya gelmekten ve mesleki ve kişisel hikayelerini paylaşmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. YES Derneği Başkanı Coşkun İşlek ise humphrey mezunlarının engin bilgi ve deneyimlerinden genç ve dinamik YES mezunlarının daha fazla yararlanabileceğini düşündüklerini bu amaçla projeler geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Fulbright Komisyonu yetkilisi Amerika Programları Sorumlusu Mevlüde Bakır ise mezunlarla biraraya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Fulbright Komisyonu olarak tüm Fulbright mezunlarını her zaman desteklemeye önem verdiklerini belirtti.