Humphrey Mezunları Derneği, Humphrey programı mezunları, ABD Büyükelçiliği yetkilileri ve Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu yetkililerini biraraya getirdiği geleneksel yıllık buluşmasını bu kez Türk Amerikan Derneği’nde gerçekleştirdi.

Humphrey Mezunları Derneği başkanı Ayşegül Çerçi yaptığı açılış konuşmasında, resepsiyona katılan tüm davetlilere teşekkür ederek geçtiğimiz yıl içinde gerçekleştirdikleri dernek faaliyetlerinden bahsetti. Özellikle dernek web sayfasının www.humphreyalumni.org.tr  gördüğü ilgiden memnun olduklarını ve web sayfasının  olabildiğince humphrey mezunlarının profesyonel çeşitliliğini yansıtan bir mecra olmasına gayret ettiklerini belirtti.

ABD Büyükelçiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müsteşarı Jonathan D. Hennick ise Humphrey Programının önemini vurguladığı konuşmasında, diğer Amerikan Değişim programlarına göre küçük bir grup olmasına rağmen Türkiyedeki Humphrey mezunlarının başarılı çalışmalarının etkileyici olduğunu belirterek Humphrey Mezunları Derneği’nin mezunları biraraya getirme çabalarından dolayı tebrik etti.