Ayşegül ÇERÇi

 

The Hubert H. Humphrey Fellowship Program, 2004-2005

Rutgers, The State University of New Jersey, USA


 

Humphrey Program mezunlarından Ayşegül ÇERÇİ, 1988 Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümünden lisans, 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünden İşletme-Turizm İşletmeciliği Uzmanlığı Yüksek lisans derecesini aldı.  1992 yılında Hollanda Hükümeti Bursuyla  Maastricht School of Management, uluslararası işletme okulunda  Sanayi Projeleri Döngüsü Yönetimi alanında eğitim gördü.

Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş.’de 1988 yılında mali analist uzman yardımcısı olarak başladığı kariyerine halen aynı bankada müdür pozisyonunda devam etmektedir. Kalkınma finansmanı alanındaki çalışmalarını sırasıyla Proje Değerlendirme, Hazine, İş Geliştirme ve Stratejik Planlama birimlerinde çok yönlü olarak geliştiren mezunumuzun Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı, Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Lisansı ve Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik(SMMM) Ruhsatı bulunmaktadır.

2004-2005 yıllarında Humphrey Bursu ile Rutgers Üniversitesinde kalkınma finansmanı ve bankacılık alanında akademik ve mesleki çalışmalarda bulunmuş, Humphrey programı kapsamındaki mesleki gelişim çalışmasını dünyanın önde gelen yatırım bankalarından Merrill Lynch ve New Jersey eyaletinde faaliyet gösteren yerel bir kalkınma bankası olan New Jersey Community Capital kuruluşunda gerçekleştirmiştir.  

Humphrey Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

 İLETİŞİM BİLGİLERİ
 
E-Posta       

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Linkedin

https://www.linkedin.com/profile/view?id=12852844&trk=nav_responsive_tab_profile

Diğer

Kamu Özel İşbirlikleri, Modeller, Riskler ve Finansman

http://www.kalkinma.com.tr/data/file/kalkinma_dergisi/59_dergi.pdf

“Characteristics of Professions and Accountancy Profession in Turkey”; Chapter 10 in the “Business Ethics: Contemporary Global and Regional Issues”; Edited by Mahmut Arslan and Simon Robinson; Lambert 2012, Authors: Mustafa Kılıç and Aysegul Cerci

http://yesilgazete.org/blog/2014/07/30/dunyada-ve-turkiyede-topluluk-destekli-tarim-uygulamalari-2-aysegul-cerci/   


HUMPHREY MEZUNLARI DERNEĞİ

Hubert H. Humphrey Programı, merhum Senatör ve A.B.D. Başkan Yardımcısı Hubert H. Humphrey’in onuruna ilk olarak 1978 yılında düzenlenen bir Fulbright Değişim Programıdır. >>>